Hacamat

HACAMAT ve Faydaları.

Yazi dizisi.

İltihaplanmalar (Enflamasyon) :

Vucudumuzun herhangi bir yerinde meydana gelen İltihaplanmalar normal olarak , bağışıklık sistemimizin doğal bir reaksiyonudur.
Ne zaman vücudumuza dışarıdan yabancı ve ‚DÜŞMAN‘ bir madde girmek isterse (Bakteri,Virüs,Parazit,Mantar) veya fiziksel ve anormal bir durum görülürse (Soğuk ,Sıcak ,Radyasyon) o zaman vücudumuzun doğal savunma sistemliri harakete geçerek , vücuda giren veya girmeye çalışan bu yabancı ve ‚DÜŞMAN‘ madde veya olaylara karşı savaşmak amacıyla , iltihap (Enflamasyon) dediğimiz reaksiyon oluşturur.
Vücut bu şekilde Doğal savunma sistemlerini harakete geçirerek , vücuda giren bu yabancı maddelere karşı bir savaş açar. (ATEŞ !)
İşte bu savaşın birinci safhası ; Enflamasyondur.(Birincil ve Akut İltihaplanma).

Bu birincil Enflamasyonun klasik dört ön göstergesi vardır ;
1) Kızarma (Rubor)
2) Sıcaklık , ısı (Calor)
3) Şişme (Tumor)
4) Ağrı (Dolor)

Bu dört İltihaplanma belirtisinden sonra , vücutta sinirsel ve hormonsal impulzeler (dürtüler) harakete geçerler ;
Bunlar da ; Yüksek ateş , kanda akyuvarların çoğalması (Loykosütoze) , ve viral enfeksiyonlarda Loykopeni , kılcal damarların genişlemesi , dokulara sıvı akımı ve serbest radikallerin çoğalması gibi kimyasal oluşumların meydana gelmesine sebep olurlar.

Bu genel iltihaplanmalara ve Enfeksiyonlara karşı bir çok doğal Tedavi Metodu bulunmaktadır.
Antibiyotiklerle akut iltihaplanmalara karşı ilk müdahale yapıldıktan sonra doğal Tedavi destekleriyle durumun kronik hale gelmesi önlenebilir.
Maalesef zamanımızda bir çok akut iltihaplanmalar yeterince tedavi edilememekte ve durum kronik bir iltihaba dönüşmektedir.

Kronik iltihaplanmalarda mutlaka vucudun bağışıklık sistemini (İmmun Sistem) harekete geçirmek gerekmektedir. Birçok bitki (Fitoterapi) ve biyolojik maddelerle ve Vitaminlerle bunu desteklemek mümkündür.

HACAMAT kronik iltihaplanmalarda gerek vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile , gerekse dolaşım sistemini harekete geçirmesi ile yeni kan hücrelerinin oluşumunu sağlayarak ve tıkanan kılcal damarlarının açılmasını destekleyerek
hücre ve dokuların yeterince beslenmesini sağlar ve en kısa zamanda iyileşmeyi tetikler.
HACAMAT ayrıca dokularda biriken toksinlerin atılmasını (Serbest Radikaller) sağlayarak , yabancı maddelerin atılması ile ‚DÜŞMAN‘ ın yenilgiye uğramasına sebep olmaktadır.

Üç ay peş peşe olmak şartı ile ayda bir defa HACAMAT yaptırarak bu konularda sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu bir yaşam dileği ile.
Kulem Arslan

Doğal Tedaviler Hekimi
Köln